l6andaann9ethar l6andaann9ethar
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

If 8 pens cost 64p how much did 1 pen cost

Respuesta :

baabaagreysheep
baabaagreysheep baabaagreysheep
  • 03-12-2016
8 pens = 64p
÷ 8
1 pen = 8p
Hope this helps!
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-12-2016
8 pens = 64
1 pen = 64 / 8
1 pen = 8p

hope this helps you
Answer Link

Otras preguntas

Choose the fraction that is equal to 0.7 REPEATING A.7/11 B.7/9 C.7/99 D.7/10
Help will give Brainly points
1. The Sumerians used what as their primary building material?
PLZ HELP !!!!!!!!!!!! Square roots ​
Give at least three examples of how earlier periods made use of the accounting process? How did the accounting process help such persons in their lives?
Do you think there would be less conflict in the world if ___ all people the same language?a. speakb. had spokenc. will speakd. spoke​
19. This type of bond involves the bonding of two ions of opposite charges A. Covalent bond B. Hydrogen bond C. Polar covalent bond D. None of the above
Whats the authors bias Growing up, Rosa Parks faced a lot of unkindness. She was born in 1913 and lived in Alabama. At that point in history, the South still ha
sahara bought 29.4 liters of propane. there are approximately 7.58 liters in 2 gallons. which measurement is closest to the number of gallons of propane sahara
90÷6 please tell me I give you 100 ponts!:D