greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

If x=2a-b2 then a =
What kind of scholar studies objects left behind by humans?
Babylonian method to approximate square root of 19
What Ishtar answer to 5x-83=82-6x
Alex is thinking of a doubles fact. The sum is greater than the sum of 7+7 but less than the sum of 8+9. What fact is Alex thinking of?
Un frasco de perfume tiene la capacidad de 1/20 de litro. ¿Cuántos frascos de perfume se pueden llenar con el contenido de una botella de 3/4 de litro?
Why did the British army March on Lexington and concord?
which of these is a personal tragedy Edgar Allan Poe experienced? a. his brother was killed in the war b. his young wife died of tuberculosis c. his father wa
Since people today are living longer, a person may be able to know four generations of her ____. a. gentile b. progeny c. autonomy d. virility
how many 4ths are in 2/4, 3/4,and 9 1/4