Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Now use the chart to compare and contrast the perspectives on immigration from all three primary sources.
Show work, can someone help me out having trouble with this problem
Which of the following statements is correct when you toss a ball? 1. The ball moves at a constant speed when the K.E of the ball is converted to P.E 2. The bal
Mi hermana _[blank 1] muy cansada ayer, por eso, no _[blank 2] a la celebración. ¿Qué palabras completan la oración correctamente? fue, estaba estuvo, fue estab
What is the value of 8+ h² when h = 3?
The heat of fusion of water is 79.9cal/g, the heat of vaporization of water is 540cal/g, and the specific heat of water is 1.00cal/deg/g. How much ice at 0 cels
if the passage is argument say it argument if the passage is non argument say it non argumnet 1, i belive that it must be the policy of united states to support
What is the asymptote of the following function: Y = e^x-x
Mike has a large amount of chocolate spheres, each chocolate sphere having a radius of 2 inches.
The graph shows which system of inequalities y < -2x + 6 y≤ x + 2 y≤ -2x + 6 y < x+2 Y < 2/3 x-2 ≥ 2x + 2 None of the above