brandon7645 brandon7645
  • 01-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 2 tacos and 5 drinks cost $20, And three tacos and five drinks cost $25 how much does a taco cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-08-2021
A taco costs $5
This is because there was no difference in the cost except for $5. The only item added was one taco. Drinks cost $2 each.
Answer Link

Otras preguntas

What is synsarcosis? list the muscle of synsarcosis.
How did the nervous and endocrine system work
DEF is a dilation image of ABC. What is the scale factor? a.) 1/2 b.) 2 c.) 1/4 d.) 2/3
When you create a new table in datasheet view the primary key?
36 pounds decreased by 75%
One thing to consider when choosing a mobile device is ___
Igneous rock is formed by the cooling and solidification of molten Earth materials. Igneous rock forms when magma or lava cools. If igneous rock forms above gro
The Clean Water Act _____. required industries to reduce or eliminate point source pollution in surface waters set maximum contaminant levels for drinking water
Kimmy bought a 5-kilogram can of peanuts for $4.50.What is the unit price?
Can I help me with this?