basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following equations has exactly one solution? 2x + 3 – 6x=-4x – 3 3x + 12 – 9x = -11x + 12 + 5x 6x +9 - 8x = 2x + 9 7x + 3 – 8= 13x + 5 – 6x
a Federal income tax return filed five years ago, Andy inadvertently omitted a large amount (more than 25%) of gross income. a. Respond to Andy as he is seeking
The term vertebral refers to the
What is the ology for ocean?
who wants 100 points
Is 4 – 2n = 5-1 +1 a one solution or a no solution or is it a real number
Question 8 1 pts Heat will always move from hot to cold because all natural processes will move less entropic offshore up-gradient down-gradient
Me dicen el resumen de el Mercader y el Genio pero corto porfaaa
What is an example of an Experience component within an enterprise platform?​
PLEASE HELP WILL MARK AS BRAINLIEST (1-59)