abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

solar cells are used to turn sunlight into
Write equations for the vertical and horizontal lines passing through the point , −9−7 .
255.43 divided by 8.9
Music written during the classical period for small ensembles is known as ____.
write and equation for line A and line B
A hanging nickel wire with diameter 0.12 cm is initially 2.7 m long. when a 117 kg mass is hung from it,
When you feel frightened, your body releases stress ________ into your blood, which focus concentration, speed reaction time, and increase strength and agilit?
Which idea is a fundamental principle of the Articles of Confederation?
Jamison ordered 4 cds for $48.96 which includes a $5.00 shipping charge if each cd was the same price what was the cost of each cd
what is the relationship between the deer and the wolves on the island?