friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME WITH THIS ONE QUESTION in the novel "Jane Eyre" Do you think Jane would have continued in her position at Lowood School if Miss Temple had conti
please help. is due today. Thank you​
How are taste and smell related? (if you put a link or the wrong answer you will be reported)
PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSs
please show step by step solution. I'll mark brainliestp. s x= 110y=120​
Are you aloud to have your phone when you go into take the drivers test so you can cheat????? Somebody answer ASAP
Please help reflect the point (-2,-3)​ and reflect it over the y-axis
4 = -8Z - 7 + 8z Giving the brainliest to whoever gets the right answer.
Question 3 (2 points) A new sweater costs $ 32.50 but is on sale for 40% off. What is the sale price?
Que cantidad de solvente se necesita para obtener una solucion al 20% cuando se mezclan 600mg de alcohol.