justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs Match the features of the organisms belonging to different kingdoms to their corresponding characteris
Results from lack of specificity of rubisco. a. Photorespiration b. Mitochondrial respiration c. Both
The external auditory canal ends at the a. vestibule b. cochlea c. ossicles d. tympanic membrane e. pinna
Describe the nebula theory for the formation of our solar system (in detail)
Determine which of the four levels of measurement (nominal, ordinal, interval, ratio) is most appropriate. The subjects in which college students major. Nom
20p to whoever helps! (OwO)Convert the following phrases into math expressions, and then evaluate the expressions. You need to turn in both the math expression,
Which answer is correct
What equation results from completing the square then factoring x2+10x=15
Music videos had a _____________effect on other venues such as radio, live concerts, etc because ________________________________________________________. One e
[Will mark as brainliest] Can someone help me understand this and help me get the answer?