Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

The cold dry air that dominates the Asian monsoon during the winter originates from:
1.How and why did Spokane and Seattle change in the late 1800s - early 1900s? 2.How did Washington's farming, mining, lumber and other industries benefit one an
The late nineteenth-early twentieth century saw
In 1989 the government of china responded to the challenge of protests in tiananmen square by
FOR 57 POINTS- Mr. Logan's class and Mrs. Jordan's class kept records of the number of hours spent on homework for four weeks. During which week was the differe
11,17,18,19,23,21,14 what is the median
Which of the following has the longest life?SUpernovaglant stardwarf star
a flower garden contains 2 roses , 6 tulips , and 4 daffodil. what percentage of the flower are tulips?
Please help! Will give brainliest! The Populist party platform included A. an eight-hour workday. B. silver standard for currency. C. income tax. D. all of the
Which of these help keep the temperature range on Earth suitable for life (that is, usually between 0 °C and 100 °C)? Select all that apply. A. Earth's albedo