frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
How does the setting of moana show the elements of fiction
Innocent III made the church a. more powerful. c. equal to the Holy Roman Emperor. b. less powerful. d. the supreme ruler of Italy.
It takes 100,000 years for a plate to move about 2 kilometers. What's the rate of motion in centimeters per year??
What happened at this Munich Conference according to Shirer? What does he feel is the reaction in Europe and in Czechoslovakia?
The persecution of Christians was ended by _____. A.Nero B.the Muslims C.Constantine I D.the Spanish
Too much planning on the job can get in the way of enjoying things
Please help on #2 ! There is a pic
draw and label a tape diagram to subtract 10, 20, 30
What is the longest amount of time anyone has ever slept? What was he/she's name? web site you found.
What are three ways in which people use microwaves?