jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

1. Is Bruce Wayne dual identity as the Batman ultimately positive or negative??
Can some one help with these simplifying questions please
____ 16. a decrease in the price of domestically produced nuclear reactors will be reflected in a. both the gdp deflator and the consumer price index. b. neit
What important characteristics of planets and moon are studied by astronomers?
John is using square ceramic floor tiles that are each 18 inches long. how many of these tiles will john need to cover a floor with an area of 81 square feet? s
I have a question for you guys. George is buying gravel to put on his driveway, The driveway is shown below. He needs the gravel to be 2 cm deep. He can buy gr
write two facts about any five fruits and five vegetables
_____. a population of organisms will not evolve if _____. the population lives in a habitat without competing species present the population size is large all
The sum of the number of protons and neutrons in the nucleus of an atom is called the
Beljangles has a rectangular roof with a width of 6x squared feet and a length 12x cube . What is the area of the roof