rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

round 3489 to nearest thousand
Segment AB is congruent to segment AB. This statement shows the property. a. reflexive b. symmetric c. transitive d. substitution
Is 41/50 closer to 9/11 or 10/11
what property describes the number sentence 6 Plus 0 equals 6
in what role in medieval society might women have had the most chance to be powerful?
In what way did ancient Athens influence the framers of the United States Constitution?
which of the following actions reflects the political philosophy expressed in the declarations of independence
What does the term "white mans burden" refer to
Evidence of climate changes and conditions that affected early societies are gathered from _____.
What is the Golgi in the animal cell