yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Does unkempt require a hyphen?
which is bigger 9 ounces or 150 grams
Which scientific tools, or technologies, could help governments set policies and procedures to follow during a natural disaster?
2[39/(16-12*4)+(9+6*3*7]
only congress has the power to declare war. t or false
Considering who will be affected by your decision is a key ______ to consider when coming up with a solution to a problem.
The set of ordered pairs (–1, 8), (0, 3), (1, –2), and (2, –7) represent a function. What is the range of the function?
parenting can be stressful, and parents make mistakes, too. what should parents do if they make a mistake?
3. If P (A) = 0.2 and P (B) = 0.3 and A and B are disjoint, what is P (A or B)? 0.00 0.06 0.10 0.44 0.50 4. Given that you roll a fair six-sided die, what i
60,488 rounded nearest ten thousand