Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

A deposit of $12,000 is made into a savings account which earns 4 3 5 % interest compounded quarterly. If no additional deposits or withdrawals are made, which
ANSWER ASAPPPPPPPPPP////
What importance did North Africa hold for conquering states?
INSTRUCTIONS: Select the correct text in the passage. QUESTION: Which sentence in this excerpt from Thomas Paine's Common Sense indicates that Great Britain pro
Unscramble : sthioneypern
That is what you like to do during the holidays? Is it that you prefer to arrange everything in advance or is it that you prefer to take the time to rest and do
A line segment has endpoints at (–1, 4) and (4, 1). Which reflection will produce an image with endpoints at (–4, 1) and (–1, –4)?
What was the Japanese code for Maximum success in surprising the US
I need an answer you guys !! Please
What was the name of the person returned to PA after many years