beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Odysseus escapes Polyphemus because of his A. brilliant leadership. B. crafty intelligence. C. brute strength. D. charming wit.
Which form of the verb in parentheses best completes sentence 1? A. sets B. sits C. have set D. has set Which form of the verb in parentheses best completes sen
(True or False) The carbon in the ocean is present only in organic form as ions ?
Why was the Republican Party created?
system of equations! 15 points !!!
If you were making a movie version of "The Necklace," what would your movie be like? Would youchange the setting? Change the plot? Change the characters? What k
Whats is the relationship between <a and <B? ​
What are the Triangle Inequality Theorems (1 & 2)?
match each expression written in standard form to the equivalent expression in factored form
Why were urban voters likely to support Franklin D. Roosevelt?