amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

help asap and I give you the brainliest​
Which could be a graph which represents a quadratic that is a perfect square trinomial?
The position which is considered a sort of "back up" role to the president is actually the head of the senate?
can somebody help me pleaseeee, this is due at the end of the day! no links please!​
Pls help I need help with #11 pls I need a answer and a explanation pls and thank you!
name the independent variable of the data given​
please answer, will give brainliest
Name the substance which occurs in all the physical states in nature?​
State how the TR4 fungus threatens homeostasis within the banana plant​
PLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASE