marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the function of the cardiac conduction system?
I need help on this I'm really stuck
Medieval warriors who fought on horseback
Can any of you solve this problem please?
In what way did an increased skull and brain size affect hominid evolution from early ancestors to modern humans? They became less reliant on vision and more re
The equation [M] = mol/L represents which concentration measurement? A. molarity B. molality C. parts per million
What is the success of an organism in surviving and reproducing a measure of?
how does measurement help you solve problems in everyday life??
You're writing an essay on the increase in drunk-driving accidents in your state. You found a few sources that contain the same information to support your topi
Mildred takes a pound of frozen hamburger meat out of the freezer and puts it into the refrigerator. Which of the following best describes the direction of heat