catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Was joining Canada the right decision for Newfoundland?
what lesson is the author of this story trying to teach readers with this story(The lottery ticket)
Discuss the role of education in humancapital formation explain.​
The list below shows all of the possible outcomes for flipping four coins. HHHH HHHT HHTH HHTT HTHH HTHT HTTH HTTT THHH THHT THTH THTT TTHH TTHT TTTH TTTT Wha
TALwhat is prohibition ​
A train goes at a constant speed. If it covers 150 miles in 2 1 2 hours, d How long would it take for that train to cover 100 miles?
state two outcomes of ecological succession​
Why doesn’t alcohol freeze?
Which relation describes the graph?
Following the Civil War, many Southern states enacted Black CodestoSelect one:restrict the rights of formerly enslaved personssupport the creation of the Freedm