pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

Lake Michigan holds 1.3 x 1015 gallons of water. If just Chicago removed water from the lake and it never rained again, how many days would the water last? Chic
How does the paragraph develop the central idea that elizabethans suffered from diseases that are unfamiliar to modern readers? it lists diseases found only in
What happens when Francois chooses another dog to lead the team after Buck has killed the former leader? Group of answer choices A. Buck bites his master's han
founder and approximate start date of christianity was: _____________________
Matching Parts of Speech
(20 points) Enter the y coordinate of the solution to this system of equations. 6x + y = 8 x − 2y = 10
4. How was humanism a different way of thinking then the way people thought during the Middle Ages
Round your answer to the nearest hundredth.
What type of force might be affecting the motion of these rings?
Part of the population of 7,500 elk at a wildlife preserve is infected with a parasite. A random sample of 50 elk shows that 3 of them are infected. How many el