talleyaddison0 talleyaddison0
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At gym A is 76.50 for 8.5 hours. At gym B cost is 10.50 for 3/4 hours which plan of offers the best deal

Respuesta :

lena3056
lena3056 lena3056
  • 01-12-2021
The better deal is gym a.

Tell me if you want step by step explanation!

Hope this helped. :)
Answer Link
Peppermint80853163
Peppermint80853163 Peppermint80853163
  • 01-12-2021
Gym A is the correct answer.
Answer Link

Otras preguntas

What dilation is shown by this graphplease help​
Is burning shale gas good for the economy?
Three ways to solve systems of equations ?
The total weight of 25 bags of rice, 23 bags of flour and 19 bags of sugar is 2,719 pounds. Each bag of rice weighs 35 pounds and each bag of flour weighs 43 po
Think of a technology or appliance that you use regularly. Identify the transfers and transformations of energy necessary to operate the technology. Explain you
In human males, how many gametos are produced
why is water molecule called polar
Which is NOT a function of the stem in plants? O Store water O Carry nutrients O Provide support to the plant O Anchor the plant in the ground
please answer giving brainliest
100 POINTS!!!! Pleas answer ALL of these questions and SHOW YOUR WORK. If you don't answer all questions fully your answer will be reported : / Please try your