jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

When did the slave trade finally come to an end in the Muslim world? A. 1750's B. The end of the 18th century C. By the beginning of the 20th century D. The
What do you mean by proform?
what is 65% of 160.
Which of the following is needed for cellular respiration to occur? a.sodium b.oxygen c.water d.nitrogen
summarize the 6 steps that scientists Wilmut and Campbell used to produce a successful clone
1) Consider this three-digit sequence: 943. Is the first digit the largest or the second digit the smallest, AND, is the third digit even or the first digit odd
Evan is training for a race on saturday. he wants to run a total of 12 miles total for the week before the race. on monday he ran 3 miles, on tuesday he ran 5 m
What was the decades long conflict between the united states and the soviet union referred to?
If BC= 45, AB=24, AC=36 Find BD and DC
Jacques deposited $1,900 into an account that earns 4% interest compounded semiannually. After t years, Jacques has $3,875.79 in the account. Assuming he made n