channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Find the future value of $2000 invested at annual rate of 2.4% compounded quarterly for 8 years. Round your answer to hundredths (2-decimal) place
which statement most accurately reflects sexual behavior from teens and young adults
Can someone help me please with the Problem and the subject is economic???
Determine whether the statement below is true or false. A function is increasing on an open interval I if, for any choice of x1 and x2 in I, with x1 < x2 we
Show work and Factor 4x^2+xy-18y^2
What is the movement of particle in a liquid
Solve the system by substitution. In the space provided, type the answer without any spaces between the letters, numbers, or symbols. x - y = -1 3x + 2y = 22
Multiply. 9x/4b•2bx/3x^5. Simplify your answer as much as possible
What have learnt from the major studies of the critical role productivity in economic growth.​
If you live in the city and head out to a rural town, the _____ suggests the rural area's temperature would be _____. rain shadow effect, warmer rain shadow eff