iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

In the following series 81 squared, 27 to the fifth, 9 to the octave, the number suguente is ...___?
If 10 is reduced by 4 times what will be the answer?? I'm bit confused.....help me out....
What are two possible transformations that together could have been used to create the red figure from the blue figure? A) a reflection across the x axis follow
what is 402,388 rounded to the nearest thousand
Lauren wants to keep her cell phone bill under $60 per month. Her current cell phone plan is $30 per month plus $0.05 per text. Write an inequality to represent
_________ invested in barrels and warehouses to store oil. A. Cornelius Vanderbilt B. Andrew Carnegie C. Henry Clay Frick D. John D. Rockefeller
how many milliliters of a stock solution of 2.00M KNO3 would you need to prepare 100.0mL of 0.150M KNO3?
I need help I struggle with these
What is the same number of 370,417 in expanded form and standard form
Nine divided by four thousand seven hundred seven