nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Where is the Statue of Liberty?
What is the name of the national anthem?
Which reaction is single replacement? (1) 2H2O2 --> 2H2O + O2 (2) 2H2 + O2 --> 2H2O (3) H2SO4 + Mg --> H2 + MgSO4 (4) HCl + KOH --> KCl + H2O
What is one right or freedom from the First Amendment?*
Who is the Commander in Chief of the military?
Which change results in the formation of different substances? (1) burning of propane (2) melting of NaCl (s) (3) deposition of CO2(g) (4) solidification of wat
What would be the cost to each person in the United States to build a Death Star if it's cost would be 9*10^14 dollars? Express your answer to one significant f
What is the name of the Vice President of the United States now?
What did the Declaration of Independence do?
What is one promise you make when you become a United States citizen?