marilynirving19
marilynirving19 marilynirving19
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of a certain kind of fruit cost 96 cents, how much does 1 pound cost? OTT"​

Respuesta :

kiannotti911
kiannotti911 kiannotti911
  • 04-02-2022
The answer would be 16 because 96 divided by 6 =16
Answer Link

Otras preguntas

Why is science boring
A rectangle is divided into 4 equal rows with 4 squares in each row. mark says 1 square is 1/4 of the whole rectangle. kareem says 1 row of the whole rectangle.
When the restaurant wanted to raise its reviews from two stars to three stars, the chef worked with his sous chefs to improve on his original recipe for pork ta
. My sister horror movies. A) never watch B) watches never C) never watches
who discovered mma disease
What could be a good effect of a mutation? A. DNA does not function properly. B. DNA is destroyed. C. Less variety in a population. D. More variety in a populat
Simplify Inx + lny + ln3
Calculate the area of a triangle with a base of 6 cm and a height of 12 cm
Which of the statements is true about heating up air in the lower atmosphere
what is 1/4×2/5÷1/3 as a fraction please help