marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me on all my homework plz
A motorist can reduce the chances of a crash by using the standard prevention method of
theme of "a time to talk" by robert frost
how much do you need to subtract from 83/10 to make 8
Does the Louisiana Purchase make us better off than we were before we bought it? Justify your claim.
A 24 V battery pushes through a 6 ohm resistor. Find the current?
What number is 85% of 300?
Which result would most likely increase mice population A: A long period drought B: A decrease in the food supply C: A decrease in the owl population
4. As the temperature increases, the rate of an exothermic reaction *A) decreasesB) increasesC) remains the same​
solve 5x²+9x-12=0 by factoring