777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

How does Frederick Douglass view American Democracy in 1852?
Handrail should be mounted 34 inches minimum and 38 inches maximum above ramps. Which inequality represents the required height?
whatvis one of the defining characteristics of the modern era
It is 9:45 am. If J.P. Needs to be ambulated three times a day, M.H. Needs his antibiotic given at 10 am, and F.S. Needs her dressing changed this morning, in w
Name all the presidents that have been impeached.​
An amoeba is only made up of one cell. This means that the amoeba is... A. multicellular B. unicellular
pls help i need to solve for X and m b
Describe and explain why the United States would want to oust the Taliban from Afghanistan. Who would benefit from this and why?
A calculator costs $85 at staples if the calculator is 20% off how much do you pay?
The 3 components of the Cell Theory are only referring to prokaryotic cells. A. True B. False