2360866jord
2360866jord 2360866jord
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

can you pls help me, i need it

can you pls help me i need it class=

Respuesta :

okikiolu3
okikiolu3 okikiolu3
  • 05-05-2022

according to the topic

5000+1400+1700+2200-5000×80%+1200

=55300-4000+1200

=$52500

Thus we choose option B

B.$52,500

Answer Link

Otras preguntas

Faith stands in her backyard and watches her children play. Nadia is 60 feet away in the sandbox. Faith turns 130° and views Jolene on the swing set. Jolene is
QUICKKK PLEASE ANSWER- What factors do you think determined whether or not the United States intervened militarily in other nations?
Anybody please help me with this
13 Year Old Baker ancie excerpurom NEWSCLA He can keep up with his baking in part because he is home-schooled by his mother, who quit her job as a parent advise
I need help please.....
4. Why do you think authors use dialect in their writing?
A 7 pound bag of dog food costs $21 What is the unit price of the dog food? a. $21 per 7 pounds b.$147 per pound c $3 per pound d. $28 per pound
plz hlpe will make bianlieast k12 online school Read the directions: Put the chicken, carrots, celery, and onion in and cover with cold water. Heat and simmer,
To encourage bulk buying a company reduces the list price of $9000 per unit by seven cents times the number of units bought write a function statement for the c
Summarize in your own words, What Pope Benedict plans of peace were in 1917?