tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

____________ is refining the extracted raw metals into a purest form
Part C What does the absolute value of the correlation coefficient say about the predictions in part B? How do you know? Write an explanation of about one to tw
Can u pls help me with this question
ASAP I WILL GIVE BRAINLIEST How Do You Try to Reduce Your Impact on the Environment? EASY PLSSS
Think Critically Suppose your teacher gave you a slide of an unknown cell. How would you tell whether the cell was from an animal or from a plant?
These changing water levels at Montauk can best be described as A) cyclic and predictable C) noncyclic and not predictable B) cyclic and not predictable D) nonc
In which of the following does the seller of a product or service have the LEAST amount of control over the price? O A. Natural monopoly O B. Privatization OC.
When 4.088 grams of a hydrocarbon, CxHy, were burned in a combustion analysis apparatus, 13.82 grams of CO2 and 2.829 grams of H2O were produced. In a separate
The history of Linux​
What is the surface area of the rectangular prism below? 60 m2 72 m2 162 m2 324 m2