noah02111978
noah02111978
02-06-2022
Mathematics
contestada
This is for a test please answer
Respuesta :
luanamuambuenze
luanamuambuenze
02-06-2022
Answer:
25 = b
26 = c
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 41+ )
Otras preguntas
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98 Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18
A hardware store buys 300 feet of nylon rope. The store sells the rope by the inch. A customer can purchase 40 inches of the rope for $1.60. The store sells all
Tengo un montón de materias. Primero, tengo biología a las ocho y media. Es una clase muy interesante y la profesora es divertida. Después tengo la clase de ing
What is the image of Q for a dilation with center (0,0) and a scale factor of 0.5?
what does habitat mean
1 Point Which of the following equations represents a line that is parallel to y = 5x - 4 and passes through the point, (3, 4)?
A blacksmith heats a 1.5 kg iron horseshoe to 500 C, containing 20 kg of water at 18 C then plunges it into a bucket What is the equilbrlum temperature? Express
In △ABC,c=71, m∠B=123°, and a=65. Find b. A. 101.5 B. 117.8 C. 123.0 D. 119.6
WHEN gEORGE AND aNTHEA WERE MARRIED 120 OF THE GUEST aNTHEA'S FAMILY OR FRIENDS. THIS WAS 60 PERCENT OF THE TOTAL number of guest. How many guest were altogethe
Which of the following is the simplified fraction that's equivalent to 9.315? A. 9315⁄999 B. 931⁄99 C. 9105⁄333 D. 935⁄111