mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

The article about NATIVE AMERICAN folklore is What kind of phrase are the bolded words? adverb phrase adjective phrase gerund phrase verb phrase
There are 60 students studying Sciences (Biology, Chemistry or Physics). 7 students study Biology, Chemistry and Physics. 12 students study Biology and Chemistr
Q3, A ball of mass 5.0 kg moving with a Velocity of 10.0 ms collides with a 15.0 kg ball moves with a Velocity of 4 ms! If both balls Stick together after Colli
Mirabile Corporation uses activity-based costing to compute product margins. Overhead costs have already been allocated to the company's three activity cost poo
need help with this please
On a coordinate plane, a right triangle has points A (negative 5, negative 6), B (negative 5, negative 2), C (negative 2, negative 2). Examine the right triangl
True or false? Any fraction made up of two natural numbers is a rational number. Explain your answer.
Calculate 50% of 684 m. Give your answer in metres (m).
Reece and Sarah share some money in the ratio 9 : 16. Reece says that Sarah gets more than 60% of this money. Show that Reece is correct.
What is the process of ensuring that corporate security policies are carried out consistently?