ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

An economy package of cups has 480 green cups. If the green cups are 20% of the total package, how many cups are in the package?
DNA transcription-to-translation # 1 Homework Unanswered Due in 4 days Given the following sequence of the coding strand, written in standard 5' to 3' orientati
Compared with sponges, cnidarians have a wider array of cell types, permitting more sophisticated tissue functions. These functions DOES NOT include: a. theabil
factor the greatest common factor out of 8x^3 + 28x^2 + 40x
The diameter of metal wire is often referred to by its American wire-gauge number. A 16 gauge-wire has a diameter of 0.05082 in. What length of wire, in meters,
Different post war goals of the United States and the Soviet Union?
Agent Bond is standing on a bridge, 13.5 m above the road below, and his pursuers are getting too close for comfort. He spots a flatbed truck approaching at 25
Explain Lincoln ten -percent plan
Where do governments get their power
A 100.0 ml graduated cylinder is half-filled with 8.0 g of diatomaceous earth, a material consisting mostly of silica and used as a filtering medium in swimming