soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

To connect a Visual Basic 2012 application to data in a database, use the ____ Wizard. a. Database Source Connection b. Database Source Configuration c. Data So
In x-5=9 the correct way to isolate the variable is to The number On both sides.
Productivity tends to be more difficult to improve in the service sector because the work​ is: A. frequently processed individually. B. often difficult to autom
Which statement best summarizes how classfication systems have changed over time
Please help!!!!!!! Thank you soooo much
Inflation is running at 1.2% per year when you deposit $11,000 in an account earning 6% compounded monthly. In constant dollars, how much money will you have fo
Only members of a political party can :
Qualitative research methods __________. a. focus on media ratings b. are the best form of audience measurement c. often use statistics to measure effects d. pr
Each triangular face of the prism has a base of 3 centimeters (cm) and a height of 4 cm. The length of the prism is 12 cm. What is the volume, in cm3, of this t
Mary Whiton Calkins: a. founded the first psychology laboratory in America at Yale University. b. studied with Sigmund Freud and became the first female psychoa