KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

"Pilgrim progress" what does the town vanity symbolize?
what is it called when oxygen passes into the capillaries that surround these sacs?
if cosx=1/12 and sinx>0 find tan2x
what is 54 times 3 times 71 minus 45 plus 102 divided by 6 times 25 subtracted by 34 times 141 plus 32 subtracted by 67? Also put 578402/10856 in simplest form.
Dirk Nowitzki of the Dallas mavericks scored 44 points in a recent basketball game. He scored no 3-point shots, but made a number of 2-point field goals and 1-p
Can someone help me with this whole page? Hurry it's due Monday!
How many 1/10 are in 3?
What is the smallest multiple of 6 and 10
How did rationing support the war effort in ww2?
How close to North Korea is Inchon?