itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is equivalent to 3a + 4b – (–6a – 3b) ? A. 16ab B. –3a + b C. –3a + 7b D. 9a + b E. 9a + 7b
How can b^2+9b+14 be re-written?1) (b+7) (b-7)2) (b-7) (b-2)3) (b+7) (b-2)4) (b+7) (b+2)
solve for x: 2x^2+4x-16+=0
What are some reasons why Immigrats people come to the U.S.?
name the four southwestern states where many Mexicans lived originally or settled
Wages. JoAnn works in the publicity office at the state university. She is paid $10 an hour for the first 35 hours she works each week and $15 an hour for every
A bottle rocket that was made in science class had a trajectory path that followed the quadratic equation y=-x^2+4x+6. What is the turning point of the rocket's
solve for x: 2x^2+4x-16+=0
what are some reasons for limiting authority
What is the value of x in 15x-10= 20