Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

6 ice cream cones cost $10. How much does 9 cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
$15.00 hope this helps!
Answer Link
WG10104 WG10104
  • 01-03-2017

15 dollars is the answer



Answer Link

Otras preguntas

What would be the most appropriate initial investigation for thyroid nodules
A student was given a mixture of iron of iron fillings and sulphur. He was told to heat it and observe the compound. (a) What is coloured formed. (b) Write the
the answer to this asap please!
Suppose that the number of a certain type of computer that can be sold when its price is P (in dollars) is given by a linear function N(P). (a) Determine N(P) i
No Question, this account was set up in error.
Which of these did the man ask to God to enjoy life? a) health b) riches c) power d) all of things​
The number of hours per week that the television is turned on is determined for each family in a sample. The mean of the data is 37 hours and the median is 33.2
Do you agree that the family remains to be the basic unit of society? Why or why not? What does it mean for a family to be a basic unit of society? Do you think
A music-streaming service charges $9 per month for a single user. Additional users within the same household can be added for $3 per month. Write an equation th
whats the answer for this