H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

During the end of Roman Empire, drama fell out of favor with the church. True False
Using synthetic division, how do you know if a given value is a root of a polynomial function?
-cz+6z=tz+83 solve for z
if Root (3/5)x+1 = 125/27 find the value of x.
Narcotics relieve pain, induce sleep and elevate mood. a.true b.false
Five students visiting the student health center for a free dental examination during national dental hygiene month were asked how many months had passed since
You are a subject in an experiment and you are told: “look at this apple very carefully and tell me your exact sensations and feelings as you experience them.”
Which of the following is the best replacement for the word narcissistic in the sentence below? The implications of the narcissistic and exhibitionistic tendenc
In an effective speech, the speaker_____. A.spends little time developing the topic B.clearly introduces the topic C.states main ideas but does not support them
answer both questions to get brain ( if u cant see all the answers its fine all u need is the question)