cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
A bottle of hand hand lotion is on sale for $2.25. If this price represents a 50% discount from the original price, what is the original price to the nearest ce
In a college of exactly 2860 students , exactly 70% are male. What is the number of female students
what would be the area for the whole figure ?
___________ is the rules for speaking or writing a language. a. Syntax b. Grammar c. Vocabulary d. Terminology
I want to study marine life, like dolphins and sharks. I should learn about _____.
The moon has more gravitational attraction than the Earth. a. True b. False
Calculate the number of kilojoules to warm 125 g of iron from 23.5 °C to 78.0 °C.
The Peloponnesian War was fought between A. Tokyo and Peking. B. Rome and Carthage. C. Paris and London. D. Athens and Sparta.
Round this weights to one decimal place 31.61 kg 2.25 kg. 23.29 g Can you help me guys with this question?
From looking at the title, which one of the following books is most likely to be nonfiction