T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

9. The sum, Sn, of the first n terms of a geometric progression is given by Sn = 3" - 1. (a) the sum of the first 8 terms. ​
Durante un mes, María gastó $ 455.50 en pasajes y Fabián 7.5 veces esa cantidad. En total, ¿cuántogastó Fabián en pasajes? A) $3416.25 B) $3185.25 C) $ 463.00
Which 2 statements are true when creating an OAuth bank connection in QuickBooks Online?
A student wants to draw a model of an atom. Which statement describes how to find the number of neutrons to include in the model? A. Add the atomic number and t
evaluate the expression when c=2 and x= -4-c+7x​
.Why does the tension in each chain of a carrying a child increase as an adult pulls the swing backward?
Marcos y Gustavo (enojarse) con Javier.
What is physical description of Risa Ward in unwind
i need help on these too. i’ll mark brainlest:( pls help ! 11TH GRADE
How are disease communicated by insect bites?​