nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

2 4/9 divided by 8/15
Gail practices swimming for 1 and 1 fourth hours swimming every day how much time does she practice in a week
The first and third digit of the five digit number h6h41 are the same. Given that the number is exacley divisible by 9, what is it sum of it's five digit number
Why is PVC a renewable source?
How did technology benefit stone age people? How could that technology have unexpected results?
What is a word family for mentor and uttered?
What would be the second step in simplifying the expression 4 2 ÷ (2 • 9) + 5?multiplydivideaddexponent
What percent of 150 is 9?
Use breaking apart to find the product in multiplication 7x3
Two cars leave a town at the same time heading in opposite directions. One car is traveling 12 mph faster than the other. After 2 hours, they are 232 miles apar