Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the student council president wants to find out the opinion of the students on the issue of school lunch options. The president sends out a survey to a random
Who was the so-called new middle-class? What was the role of expertise and organization in this new professionalism?
how to Express each decimal as a fraction or a mixed number in a simplest form ? I need help with -0.14
Which two countries were the first to declare war on Germany in WWII?
What was Italy’s primary role in the WWII?a. It helped Germany in accomplishing its main objectivesb. It was helpful to Britainc. It caused problems for Japand.
Write equation in function form 2x+2y=8 and 6x-3y=12
Suppose that 2 scientists use different measurement systems in their work. What problems might arise if they shared their data?
how many kilograms is in 12,321grams
Which best describes Germany’s standard invasion strategy at the beginning of World War II?a. Attack with a combination of speed and overwhelming forceb. Intimi
how many kilograms is in 12,321grams