leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

A taxi from the local airport charges a fee of $5 plus $0.55 per one-fourth mile. How much will it cost to travel 9 miles in the taxi?
3x3000=blank X blank X 1000= blank X 1 thousand = blank thousand
What does "Marry You" by Bruno mars have in common with "Romeo and Juliet?"
Forms of art depend upon _____________________ a. the message the artist wants to convey and the culture. b. the artist’s tastes and the message the artist wa
How do I make this easier to solve by hand? (937/1000) = (1594.5/x)
how many children can you have at once
What is 56/42 in simplest form?
Solve for the variable. g/6 = 3/36 A. 1/12 B. 1/2 C. 2 D. 12
Last week a painter painted 3 houses in 5 days. this week she painted 2 houses in 4 days. in which week was the painter more productive, and what was her produc
1 2/3 divided by 4 1/2