jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Describe the purpose of cell differentiation in embryonic development.
The distance between City A and City B is 500 miles. A length of 1.8 feet represents this distance on a certain wall map. City C and City D are 2.16 feet apart
STOP DELETING MY QUESTIONS BRAINLYPATROL THIS IS MATH 50,000 mm to yards round to nearest hundredths
graphs of what functions? HELP PLSS
Test the claim that LeBron James and Steph Curry average the same amount of points per game, on average. Be sure to include the claim, critical values, test sta
I need help please im not sure what the answer is .
can someone do this for me please?!
pls help me asap TYYeven just one of them :))​
What is the slope of the line that passes through the points ( − 5 , 6 ) and(−9,−6)? Write your answer in simplest form.
Which description is an example of an unalienable right from the Declaration of Independence? A. Equality - People's education should be equal in every state. B