njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

30 points. Please help!!
When Carla has downtime at work she checks for task that needs to be completed. She’s the first to ask her coworkers if she can help with anything from the desc
Do you believe the Gods are responsible for what happens to the mortals in The lliad? Support your answer with specific details from the text.
A 102.1 kg cannon at rest contains a 9.8 kg cannon ball. When fired, the cannon ball leaves the cannon with a speed of 88.03 m/s. What is the recoil speed of th
The first part of a balanced chemical equation is shown: H2SO4 + 2NaOH - For the equation to be balanced, how many hydrogen (H) atoms must be present in the pro
pls i cannot fail this !
2. Which is the best example of an object that converts electric energy to heat energy? lamp toaster radio
What visual criterion is to be used to assess whether the crude reaction product is dry prior to semimicro distillation
please Help me ʕ ꈍᴥꈍʔ​
Which phrase best completes this sentence? Me encanta esa tienda. Tiene la ___________ ropa tradicional de la ciudad. A. más B. menos C. mejor D. peor