makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

how many squares are in 2×2 grid?
which food item is a rich source of protein (grains ,milk ,fruits)
How many terms are in the expression 2x + 3y - 4z?
For what reason might the United States government raise taxes instead of borrowing money to pay for a new government service? To avoid increasing the flow of
The low temperature was -1.8 C yesterday and -2.1 C today. Use the symbols < or > to show the relationship between the temperature.
list 3 capabilities provided by cloud-based facilities
Why is this tejana wearing a medallion with the image of the Virgin of Guadalupe
Can someone help me please
Adrianna was skiing when she fell and hit her head. when the operators of the ski resort ask her what she was doing just before she fell, she really can't remem
Which military action directly followed the Battle of Put-in-Bay?