lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

What was the impact of the Cold War on the us and the Soviet Union?
PLEASE HELP ITS TIMED Water and mountons form barriers that can limit the movement of organism's true or false
nora has 3/4 as many books as victor. let v represent the number of books victor has. create an expression to represent the number of books nora has. create an
If Jack weighs more that Jill, and they run up the same hill, who has done more work? If Jack and Jill weigh the same, and Jill runs up the hill in half the tim
Tom Gallagher decides that he will play to win. What will happen if his team wins? What will happen if his team loses? Write a paragraph to explain whether you
What is the total mass of 2.0 moles of H2?
Discussion Topic: (In Your Own Words) How did writing change during the eighteenth century?
Parent: My son spends three hours on homework every night. He has no time to see his friends. He has no time to relax. We are watching him turn into a homework
What is the purpose of the Error Alert feature?
According to Progressives, which group should be held responsible for employee injuries that occur on the job?