najwaali2021 najwaali2021
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound about how much would one apple cost round to the nearest tenth

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2017
3 apples weigh 1 lb.....so 1 apple would weigh 1/3 = 0.3 lbs
Answer Link

Otras preguntas

-3x + 7 = 5x + 4 - 8x looking for help to answer with work ?
Select the correct answer. Power training uses explosive movements involving both speed and _____. A. Stability B. Strength C. Flexibility D. Isometrics
The Income Statement columns in the end-of-period spreadsheet show that debits are equal to $29,264 and credits are $63,411. What does this information mean to
HELP ME PLEASE!!! Please please please please!!!!​
10 pc 8. Sia sells large candles for $3 each and small candles for $2 each. She sold 17 candles for $46.00. How many of each size candle did she sell? *
Which conversions from scientific notation to standard notation are true? Select the four correct answers
Determine ATP structure Lipid structure Carbohydrate Structure Nucleotide structure Amino Acid Structure
Identify and explain 3 similarities in Nazi rule in Germany and the rule of authoritarian ultranationalist in Japan.Identify and explain 3 similarities in Nazi
ausbin decides to use khan academy
Read the following text from "Rikki-Tikki-Tavi" by Rudyard Kipling. Then Rikki-tikki went out into the garden to see what was to be seen. It was a large garden,