mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
What was the intent of the 1808 abolition of the slave trade in the us?
Question 32(Multiple Choice Worth 2 points) (05.03 MC) Which of the following macromolecules are correctly matched with their subcomponents? Protein—monos
write 7\8 as a decimal and as a percent
Explain how you would model 5 x 2/3
What is the best way to change the sentence below from active voice to passive voice? Students will need to make costumes for the school play. A. Parents wil
Determine the solubility of co2 in soda water at 25°c if the pressure of co2 is 5.6 atm. the henry's law constant for carbon dioxide in water at this temperatur
how dd the approach to government of Harding and Coolidge differ from that of the progressives?
which fraction lies between 2/3 and 6/7? a. 3/5 b. 4/8 c. 3/7 d. 5/6
This is 22 points Initially, $40\%$ of the students at the school dance are girls. Then, $15$ more girls arrive, after which $52\%$ of the students at the dance
How does the type of chemical bonds present in a substance affect the substances properties?