gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

What is mean't by an organisational structure
What is difficult? what is the name for the balance that results from diffusion?
What is the height of the pyramid?
6x less then or = to 4y+60
What fraction of an hour is 2 minutes
6. Leo earns $16/h as a gardener in a city park. For time worked above 35 h in a week, he earns time-and-a-half. How much does he earn for each of the following
What does it mean when ones ideas must be broad as nature if they are to interpret nature?
Read the description and then select the option that answers the question. ¡Hola, amigos! ¿Qué onda? Bienvenidos a mi país, donde todo es muy colorado y bonito.
In Journey to the Center of the Earth Chapters 19-21 Why was Harry upset at the end of the chapter? A. He thought his uncle was leaving him B. He thought Hans w
In which ways do humans and animals compete for resources?