reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Martin put 8 pounds of grapes into a bowl. Four friends each took 2
Mr. Jones is going to build a garden in back of the restaurant to have fresh produce available. The garden will be rectangular, with a length of 2x+3 feet and a
What is the approximate area of the shaded region in the figure below?
what should we do if some group tries to split nepal despite the fulfilment of its demand ​
which one is true ?a) help to usb) help usshould i use "to"​
Explain why socialism is so dangerous to a society compared to democracy? I need a minimum of 8 sentences for this, however just a few to give me a basic idea w
1.Which statement best describes a major theme of the story? A. People can never truly escape the terrible things they have done. B. People without remorse can
What minus 236 equals 358?
Factors affecting movement of colored pigments in a paper chromatography
what are the four areas of comprehensive sexuality education​